ZgONEK

*
Komputer brata, szatan się nim interesuje ?
« dnia: Listopada 07, 2015, 00:12 »
Witam, od razu mówię że mam problem xD, zagadka informatyczna więc Ci co nie ogarniają mogą już zamknąć temat bez czytania dalszych wypocin.

Problem polega na tym, że nowy komputer, nowy nowy, wszystko zmontowane ładnie, komp działa, stery po instalowane, brak wykrzykników w menadżerze urządzeń,
bezpieczniki przegrzania włączone, dla pewności coreTemp w tle, aby na bieżąco widzieć temperaturki CPU. odpalasz gre, a po 3 min lagi w chuj, minimalizuję gre, aż kursor tnie, z doświadczenia wiem, że to temperatury, ale na cpu 30'C, i max 20% zużycia... więc WTF ?, wykluczyłem grafe, bo gdy u mnie się ona przegrzewała, moim oczom ukazywał się jednokolorowy prostokąt, zazwyczaj żółty, i ciągły dźwięk z słuchawek/głośników, mówiący "proszę wyłącz mnie, zabij mnie, pale się!!!" jakieś pomysły ??

specyfikacja:
i5 4460
gtx 660
GA z97 gaming 3
thermaltake 630W
jakiś tam WD Green 2Tb
Powinno wystarczyć.
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2015, 05:05 wysłana przez ZgONEK »

Offline Vanitas

*
  • *
  • 13
  • +0/-0
  • M40A3
Odp: Komputer brata, szatan się nim interesuje ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 07, 2015, 09:09 »
Upewnij się że kości RAM są powkładane w odpowiednie banki i zrób MemTesta.
Po 3min, znaczy wczesniej działa miodzio bez problemu?

ZgONEK

*
Odp: Komputer brata, szatan się nim interesuje ?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 07, 2015, 13:01 »
Sprawdzę memki, tak, np na pulpicie, youtuby i te sprawy działa ok, odpalasz gre, chwile działa, tak do 3 min ;d a potem jest ogień.

Offline Vanitas

*
  • *
  • 13
  • +0/-0
  • M40A3
Odp: Komputer brata, szatan się nim interesuje ?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 07, 2015, 18:06 »
Ciężko coś więcej poradzić na odległośc jak nie widać co się dzieje, ale fakt że dopiero po jakimś czasie zaczyna się jatka wskazuje na:
- RAM
- przegrzewająca się grafika bądź niedostatecznie nawodniona prundem (sprawdziłbym czy chlodzenie działa, wymienił pastę i jeszcze raz podpiął zasilanie)

Wincyj nje jestem w stanie wymyślić ;)

Offline szeryf

*
  • *
  • 9
  • +0/-0
Odp: Komputer brata, szatan się nim interesuje ?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 07, 2015, 23:11 »
może sprawdź czy napięcie na procku ci nie skacze ja tak mam na lapku od 2.05 do 16.75 mi skacze i sie strasznie grzeje w ciągu kilku minut i nie mam pojęcia o co b i tylko w przypadku gier wiec podobny objaw. Śledzę uważnie może sam skorzystam

Offline Vanitas

*
  • *
  • 13
  • +0/-0
  • M40A3
Odp: Komputer brata, szatan się nim interesuje ?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 08, 2015, 08:08 »
Od 2 do 16V na procesor? Albo coś się przejęzyczyłeś albo twój procek jest z lat 80 kiedy chłonęły tony energii elektrycznej... 1.5V to za dużo jak na dzisiejsze proce, ale 2-16?

Ustawienie stałego napięcia np 1.3V tez mogloby pomóc, ale nie radzę sie w to bawić jak sie nie ogarnia tematu OC ;)