Piaskownica > Off-topic

Komputer

(1/3) > >>

CZARnobyL:
Czesc! Mam 12 lat i uwielbiam grać w gry komputerowe, szczególnie FPS.
Dotychczas wystarczał mi stary służbowy laptop, którego dał mi tata. Laptop ma około 13 lat i działa już trochę słabo. W grach muli, wszystko powoli działa. Odrazu mówię:
to nie wina internetu! Sprawdziłem to.
Otóż myślałem o zakupie komputera, nie tylko do grania ale też do prac domowych itp.
Tłumaczyłem to rodzicom ale mówią, że dobry komputer do grania i tych innych rzeczy kosztuje około 4 tysiące złoty (mój tata się zna, bo pracuje w firmie informatycznej).
Mówili, że to dużo, bardzo dużo pieniędzy, za które można kupić przydatniejsze rzeczy.
Tu też mówię, że ja sam z moich oszczędności i pieniędzy z komuni, pieniędzy dostawanych od babć, mogę kupić komputer. Starczy na bardzo dobry. Jest mi z tego powodu smutno,szczególnie, że moi koledzy, którzy dostają w szkole 3,4 często jedynki maja Xbox, Ps3, nowe komputery, a ja dostaje o wiele lepsze oceny i lepiej mi idzie w nauce (nawet prawie najlepiej w nauce).
Proponowałem rodzicom, że na koniec roku za pasek i średnia minimum 5,0 dostanę komputer, może nawet w całości za swoje pieniądze ale się nie zgodzili.
Co zrobić? Powiedzcie
Sorry ze się tak rozpisałem, jak ten temat ma być nie tu lub w ogóle nie ma go prawa być to przepraszam.
Pozdro
   Czarnobylek

CZARnobyL:
A i nie trzynaście lat ma laptop tylko około 8 lat.
Laptop: Lenovo ThinkPad T410

ZgONEK:
Co Ci tu powiedzieć, generalnie, nie fajnie... Rodzice muszą mieć swój powód dla którego tak postępują. Ale możesz się pocieszać tym, że jak dalej będziesz się tak uczyć, to za jakiś czas kupisz sobie co chcesz :d. Zrzuty na kompa dla Ciebie raczej nikt tutaj nie zrobi, zwłaszcza że jesteś nowy :D, co innego gdybyś grał tu od paru lat haha.  ps( Jeżeli Twoim budżetem osobistym "pieniędzy z komuni, pieniędzy dostawanych od babći" zarządzają Twoi rodzice... to mogę znać przynajmniej jeden powód dlaczego nie kupią Ci komputera...

CZARnobyL:
Spoko. Zrzuty nie chce  ;D
Napisałem na kartce plusy i minusy komputera i przeważają plusy.
Pokaże rodzicom to.
Za niedługo bo 23 maja mam urodziny wiec może wtedy  ::) :P

PZ#Jeregor:
komputer za 4k ja takiego nie mam ... Dzieci w dzisiejszych czasach

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej