Spotkałem sie ostatnio (nie zeby to byl pierwszy raz :D ) z pewnym bardzo nieprzyjemnym bugiem. od dawna wiadomo, ze na pipelinie, kiedy ktos uzywa km, to nie da sie go zabic. nigdy nie przykuwalo to jakos szczegolnie mojej uwagi, conajwyzej sie irytowalem i pozostawialem w niepamieci. ale jesli na serwerze sa zabronione takie rzeczy jak elewatory (a swoja droga widuje graczy, ba nawet adminow ktorzy ich uzywaja), wychodzenie za mape (tu znowu widzialem nawet u adminow brak szacunku do tej zasady), a nawet cos tak blachego jak patrzenie przez tekstury, to niesmiertelnosc na km'ie nie wydaje sie byc bardziej nieuczciwa? :D
Zapraszam do przemyslenia sprawy tej niesmiertelnosci, to po pierwsze ;)
A po drugie, sugerowalbym maly nacisk na znajomosc regulaminu u nowych adminow (bo mysle ze z tego wynika ten drugi problem), tudziez w przeciwnym wypadku na dyscypline w jego egzekwowaniu
Co do adminow nagrac filmik i admina nie bedzie :)
a wytłumaczcie mi jedno bo jedni mówią tak jedni tak można skakać jakieś gliche na mapie a nie po za nia??? bo w rules jest przesadne glicze i ja tego nie kumam za bardzo
Fakt, takie bugi z km na pipeline, czy rury w kanałach też na tej mapie itp to powinny być warnowane , albo i od razu wyrzucane ;)
Tak samo, warto zwrócić uwagę na scrolle, parę razy widziałem automaty z g3 :S temat dość śliski, ale drażniący
3. Glitch'e nie są zabronione ale obowiązują na nich normalne zasady. Natomiast zabrania się wychodzenie poza mapę oraz patrzenie przez ściany które znikają.
juz wszystko wiem :)
jak sie robi jakies glitche i sie nei kryjesz od nikogo to co w tym zlego. każdy Cie widzi i bez lipy
ogólnie to jest temat do dyskusji
Krótko i zwiężle. Nie ma takiego czegos jak przesadne, lekkie czy nie wiem jakie jeszcze glitche. Albo cos jest albo go nie ma. Czas zmodyfikowac regulamin, a raczej go poprawic.
bo to trochę nudna gra jest jak w niektóre miejsca nie można wskoczyć
PS: będzie całkowity zakaz jumpow ???
może zrobimy jakieś glosowanie kto za kto przeciw i tyle
Najpierw dokończcie jedno glosowanie a dopiero nastepne :P
tylko dałem propozycje wolność słowa :DD każdy się możne wypowiedzieć co myśli :D
nie ma takiego bicia, jumy muszą być
tez bym byl za
Ja tez chcialbym, zeby ele byly dozwolone i zeby mozna bylo wychodzic za mape, tym czy innym sposobem ale juz bylo tyle razy tlumaczone, ze trzeba tego zabronic, bo nowi/niedoswiadczeni gracze mysla ze to haxy albo tak czy siak uwazaja to za niesprawiedliwe i przez to sie zniechecaja do serwera.
I jak sam lubie sobie poskakac, to potrafie zrozumiec, jak sie czuje gracz bedac bezradnym, w sytuacji gdy ktos sobie biega bezwiednie po dachach.
Nie tylko bylo mowione ale ustalone i regulamin byl zmieniany pod tym katem juz na poprzednim serwerze i forum, a kiedy powstalo aktualne forum i serwer, to zostal udostepniony jeszcze bardziej rygorystyczny regulamin, w ktorym bylo napisane, ze nie mozna wychodzic poza mape i nie mozna robic elewatorow, nawet w jej obrebie.
po raz kolejny przypominajac ze sam bym sobie pobiegal po niebie i dachach, uwazam ze te zasady sa jak najbardziej na miejscu i dzialaja na korzysc serwera.
Nie rozumiem z kolei zakazu patrzenia przez tekstury, gdzie sam kojarze moze 3 takie miejsca, w ktorych to sie robi (i wszystkie sa jakkoliwek uzyteczne tylko w sd, a ostanimi czasy na serwerze same dm, gdzie nie ma nawet czasu, a tymbardziej sensu korzystac z tego), a tak czy siak, przez te tekstury strzelac sie nie da, wiec daja tak defakto tyle co uav albo sluchawki, ponadto nawet kompletnie zielony gracz jest w stanie z miejsca zrobic tak samo, jak zobaczy to na killcamie, nie potrzebuje szukac bindow, uczyc sie ustawiac, robic konfiga, ustawiac fpsow czy wprawy w skakaniu, po prostu podchodzi w to samo miejsce i sie patrzy. Nie widze sensu zabraniac tego. Nie dosc tego, wydaje mi sie to byc absurdalne, ze taka (nazwijmy rzeczy po imieniu) pierdola ktos sie zajal, a niesmiertelnosc na km'ie jest git
hmmm z kadym postem sie coraz bardziej rozkrecam, az boje sie jak dlugi bedzie nastepny
(y)
moży wychodzenie za mapę to nie ale bieganie po jej obrębie, chyba że niezabijać z zewnątrz mapy
Nic dodać nic ująć ( w odniesieniu do wypowiedzi Tendo ).
Podsumowując jego post :
- elevatory i jumpy, dzięki którym wychodzimy za mapę/latamy po dachach ZABRONIONE ( karane warnem , potem ban )
- bugi powodujące nieśmiertelność ( np. słynny ckm , beczka na crashu itp. ) ZABRONIONE ( karane banem )
- bugi , dzięki którym widzimy przez tekstury ( np. na crashu na respie czy na dachu środkowego , albo na backlocie ) DOZWOLONE
To moja propozycją wynikająca z postu Tendo ;)
Oczywiście powinny być bany za takie rzeczy ale w ramach rozsądku. Sam czasami robię elevatory ale nie po to żeby zabijać z poza mapy ale żeby komuś pokazać, poćwiczyć lub uczyć się nowych. Gdy widzę że ktoś zrobi elevatora lub pyta czy można, ostrzegam aby nie zabijał, inaczej wyleci (chyba że 3 osoby na serwerze, jak wiadomo zależnie od sytuacji) .
Co do bugów powodujących nieśmiertelność - nie ma czegoś takiego (w przypadku CKM'u na pipelinie wystarczy strzelać tam gdzie się wbija na ten bug czyli pod ckm a o beczce na crashu pierwsze słyszę) nie mniej jest to irytujące więc warn a później tb.
Patrzenie przez tekstury to jest normalna rzecz, każdy może tak robić bez żadnego skilla, na TDM'ie rzadko się tego używa bo nie ma czasu na takie rzeczy (trzeba zabijać :D). Co do SD to z tego co pamiętam były dozwolone na turniejach więc jak najbardziej powinny być dozwolone tutaj.
no ale jumpy tez by mogły być dozwolone może nie tyle co ele ale jumpy zlitujcie się trochę :))
Nikt nie mowi o zabranianiu jumpow ;p, tylko nie poza mape, bo to na jedno wychodzi jak elevator na dach - miejsce, ktorego nikt nie bierze pod uwage ze moze stamtad dostac
co do scrolla zawsze sie ktoś wytlumaczy ze bind albo szybko klika ciezko to udowodnic
Cytat: AleX w Styczeń 03, 2016, 00:12
co do scrolla zawsze sie ktoś wytlumaczy ze bind albo szybko klika ciezko to udowodnic
Ale to widać jak ktoś strzela ze scrolla , a jak z binda/szybkie palce ;p
To sprawę z jumpami trzeba wyjaśnić żeby nie było nieprzyjemności później
Cytat: Trajwaj w Styczeń 02, 2016, 20:08
Oczywiście powinny być bany za takie rzeczy ale w ramach rozsądku. Sam czasami robię elevatory ale nie po to żeby zabijać z poza mapy ale żeby komuś pokazać, poćwiczyć lub uczyć się nowych. Gdy widzę że ktoś zrobi elevatora lub pyta czy można, ostrzegam aby nie zabijał, inaczej wyleci (chyba że 3 osoby na serwerze, jak wiadomo zależnie od sytuacji).
Własnie bo o to tez sa spiny ale jezeli sa 4 osoby na serwerze i 1 gra na powaznie 2 to tak se pykaja a 4 osoba po prostu cwiczy windy to nie rozumiem za co warny (a sam takie dostawalem) nikogo nie zabijac z ele wiadomo ze nikomu nie powinno to przeszkadzac. Ale jak mamy 10 osob min. to nie powinnno sie cwiczyc nawet dla funu bo wiadomo ze beda cie zabijac i tylko niepotrzebne klotnie powstaja.
Co tu wyjaśniać, Vast już napisał wszystko :D
Cytat: VasT w Styczeń 01, 2016, 22:10
- elevatory i jumpy, dzięki którym wychodzimy za mapę/latamy po dachach ZABRONIONE ( karane warnem , potem ban )
- bugi powodujące nieśmiertelność ( np. słynny ckm , beczka na crashu itp. ) ZABRONIONE ( karane banem )
- bugi , dzięki którym widzimy przez tekstury ( np. na crashu na respie czy na dachu środkowego , albo na backlocie ) DOZWOLONE
a ja nie wiem jakie ludzie problemy widzą w tym jak ktoś sobie zrobi jakiegoś glitcha, i tak go zabije jak biega gdzieś po dachu a pruć się będzie.... bardziej na kampe zwracać uwagę a nie na tych co sobie skaczą
Cytat: spectrum w Styczeń 03, 2016, 14:02
a ja nie wiem jakie ludzie problemy widzą w tym jak ktoś sobie zrobi jakiegoś glitcha, i tak go zabije jak biega gdzieś po dachu a pruć się będzie.... bardziej na kampe zwracać uwagę a nie na tych co sobie skaczą
masz u mnie piwo
Cytat: AleX w Styczeń 03, 2016, 13:01
Własnie bo o to tez sa spiny ale jezeli sa 4 osoby na serwerze i 1 gra na powaznie 2 to tak se pykaja a 4 osoba po prostu cwiczy windy to nie rozumiem za co warny (a sam takie dostawalem) nikogo nie zabijac z ele wiadomo ze nikomu nie powinno to przeszkadzac. Ale jak mamy 10 osob min. to nie powinnno sie cwiczyc nawet dla funu bo wiadomo ze beda cie zabijac i tylko niepotrzebne klotnie powstaja.
Oczywiście że będą mnie i innych glitchujących zabijać, a ci co giną niech się spinają do woli. I tak jak zginą kilka razy to zaczną grać normalnie albo wyjdą a admini nie mają prawa warnować/kickować/banować za zabicie kogoś (chyba że ma haxy/gl/ls/itd.) bo głównym celem w codzie jest zabijanie a jeśli nie chcą być zabijani to niech idą na inny serwer - proste
trajwaj pięknie powiedziane
Moim zdaniem elevatory nie powinny być dozwolone. Umiem je robić, fajnie się przy tym bawię, ale bardzo mało graczy to potrafi i ktoś, kto elevatora zrobi, ma nad innymi dużą i niesprawiedliwą przewagę. Tak samo jest z wychodzeniem poza mapę, czy tam pod nią. Elevatorów jest się poza tym trudno nauczyć i jak powiedziałem, mało graczy je potrafi.
Z kolei jumpy definitywnie powinny być dozwolone i nie wydaje mi się, że jest to temat do dyskusji. Już widzę kłótnię na serwerze: "Zrobiłeś jumpa! Masz warna!" - "Nie! Nie masz racji, to nie był jump!" Jump to jest tak obszerne pojęcie, że nie ma sensu się wysilać i go zabraniać oraz kłócić z kimś o to, czy zrobił jumpa czy nie. Ktoś uzna, że skoro jump jest zabroniony, to nie można skakać wcale, a ktoś, że nie można wskoczyć na murek, a ktoś inny, że można, ale nie można gdzieś indziej. To jest zbyt obszerne pojęcie i zabranianie "jumpów" może doprowadzić do nieodpowiednich sytuacji, zarówno dla admina jak i dla gracza.
Co do glitchów, sprawa wygląda jak z jumpami. Ja parę glitchów robię automatycznie i nie wyobrażam sobie, żebym podczas gry nagle musiał kontrolować to, co robię od paru lat.
Podsumowując, bardzo trudno jest przekonać na jedną lub drugą stronę, bo każdy argument, w tym moje powyżej, można wzajemnie obalać. Tak czy inaczej, doświadczenie podpowiada mi, że najlepszym wyjściem będzie zakazanie elevatorów a dozwolenie glitchów i jumpów. Ewentualnie dozwolenie też elevatorów. Ale na pewno nie zabronienie tych trzech rzeczy.
Co do scrolla, to nie rozumiem, czemu miałby być zabroniony? Nie jest to ani glitch, ani cheat. Twórcy pozwolili to stosować, dając możliwość zmienienia w opcjach klawiszu "Atak" z LPM na Scroll. Nie jest to nic dziwnego, ani nic złego. To zwykłe wykorzystywanie możliwości gry i bezpodstawnym jest dla mnie zabranianie tego, choć sam tego nie używam, ponieważ nie grywam takimi broniami. Ponadto, nikt w żaden sposób nie udowodni, że ktoś gra scrollem lub że ktoś nim nie gra. Sam byłem posądzony o scrolla, ponieważ według admina strzelałem "za szybko", gdy ja "szybko" klikałem przycisk myszki. Z drugiej strony ktoś może mieć klawisz x3 czy tam x2. Bardzo łatwo kogoś wtedy oskarżyć, a co gorsza, bez dowodu na winę, a ze strony oskarżonego brak dowodu na niewinność. Więc z doświadczenia odradzam zabranianie i ganianie za scrollem.
PS.
Zgadzam się z Trajwajem.
Jeśli chodzi o elevatory to jest tak samo jak ze skillem, jak ktoś nie potrafi grać to i tak sie nie nauczy, elevatory mozna robić co niektóre ze sprintem ;p każdy może to zrobić, a ci co nie mają refleksu do tej gry ciągle będą zamykać listę
Skoncentrujcie swoja uwage glownie na lapaniu cziterow, kampiacych itp. Jumpy, glitche i elevatory to trudny temat i nie dla kazdego, pokazuje tylko wysoki poziom kogos kto je potrafi. Gram juz kupe lat i nie mam zapalu zeby sie tego wszystkiego uczyc, tracac godziny czasu na treningi, zwykla rozgrywka w zupelnosci mi wystarcza a jakos mi to nigdy nie przeszkadzalo czy ktos fruwa po niebie, skacze po budynkach itp, nie przeszkadza mi rowniez w zdobywaniu duzych ilosci fragow :D
Moim zdaniem zostawcie ten temat w spokoju.
Zgadzam się z Tendo, Windy, wychodzenie za mapę, czy nieśmiertelny KM, powinny być kategorycznie zabronione, o patrzeniu przez textury można zapomnieć, nie spotkałem się aby ktoś tego na tdm używał, a jak używa można go pogonić za kampe ;d, również pragnę zaznaczyć że ostatnio ktoś z administracji skakał sobie po dachach, ale w dobrym momencie przestał gdyż już miałem banować, dlatego tym razem zwracam po prostu na to uwagę i proszę o większą samokontrolę. Jumpy mniej hardcorowe powinny być tolerowane, jakiś bounce na Strike z kwiatów, czy długa na Crashu to nic co daje nam kosmiczną przewagę, tak samo drobne glitche na backlot, ze schodów przy BS na ten drewniany balkonik, czy bounce z domku na środku o auto (skrót do domku z KM). Nie popadajmy z jednej skrajności w drugą, dawny PROTONET tolerował wszystkie glitche, a nowy PROTOZONE ma nie tolerować żadnych ? bez przesady.